Tech-Trade

Pompy przemysłowe

W dzisiejszych czasach instalacje w wielu sektorach przemysłu wymagają przesyłania cieczy na różne (wielokrotnie duże) odległości. Przepływ musi odbywać się z określoną wydajnością, równą wydajności przepływu urządzeń składających się na daną linię. W celu uzyskania takiej zbieżności stosuje się pompy przemysłowe o rożnej budowie i charakterystyce.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment różnego rodzaju pomp przemysłowych. Jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie urządzenie niemal do każdego zastosowania. Od najprostszych pomp do wody po agregaty przeznaczone do transportu mediów lepkich oraz agresywnych chemicznie.

Oferujemy Państwu pompy przemysłowe od wiodących w branży producentów. Ponadto zapewniamy rzetelną i fachową pomoc przy wyborze odpowiedniego do Państwa wymagań urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.


  Pompy procesowe Flowserve

Firma Flowserve jest światowym liderem w produkcji pomp procesowych dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego, energetycznego i innych. Pompy produkowane są wg standardu ANSI ASME B73.1M, ISO 2858/5199 oraz API 610.
Szeroka oferta obejmuje pompy pionowe i poziome, z uszczelnieniami i bezuszczelnieniowe (sprzęgło magnetyczne). W ofercie znajdują się również pompy samossące i wielostopniowe

Maksymalna wydajność: 1 680 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 300 msłw
Temperatura pracy: -75...+3500C
 
Pompy odśrodkowe tworzywowe


Szeroka gama pomp odśrodkowych z wykładzinami chemoodpornymi PP, PVDF, PEHD, PVC i PTFE, jak również całkowicie wykonanych z tworzyw pozwala na stosowanie ich we wszystkich gałęziach przemysłu. Oferta pomp odśrodkowych wzbogacona jest o pompy z korpusem samossącym.

Maksymalna wydajność: 700 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 120 msłw
Temperatura pracy: -60...2000C
 
Pompy śrubowe


Pompy śrubowe są samozasysającymi pompami wyporowymi do tłoczenia, a także dozowania cieczy o różnej lepkości. Pompy tłoczą media neutralne i agresywne chemicznie, a także o dużej zawartości masy suchej i z zawartością ciał stałych.
Pompy śrubowe stosowane są w przemyśle:
papierniczym, ceramicznym, spożywczym, farmaceutycznym,  mleczarskim, cukrowniczym, oczyszczalniach ścieków.

Maksymalna wydajność: 200 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 240 msłw
Maksymalna temperatura pracy: 1450C
 
Pompy z wirnikiem elastycznym


Dzięki prostej konstrukcji i zastosowaniu odpowiednich materiałów pompa wirnikowa znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Pompy z elastycznym wirnikiem zaliczane są do pomp wyporowych. Proces tłoczenia jest bardzo delikatny i nie niszczy struktury cieczy, która jest transportowana pomiędzy łopatkami wirnika.
Zalety pomp wirnikowych: samossące, elastyczny wirnik, delikatny proces pompowania, łatwe mycie, niskie koszty eksploatacji, niewielkie wymiary, praca w dwóch kierunkach.

Maksymalna wydajność: 30 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 40 msłw
Maksymalna temperatura pracy: 600C

Pompy perystaltyczne

Samozasysające pompy wyporowe bez dławic i zaworów, w których tylko jelito ma kontakt z przetłaczanym medium. Szeroka paleta materiałów, z których wykonywane są jelita, pozwala na stosowanie tych pomp w różnych aplikacjach.
Zalety pomp perystaltycznych:
praca w dwóch kierunkach, łatwa obsługa, odporne na media ścierne, bardzo dobra zdolność ssania, tłoczenie cieczy bardzo gęstych.

Maksymalna wydajność: 150 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 150 msłw
Maksymalna temperatura pracy: 900C
 
Pompy zębate

Pompy zębate są to pompy wyporowe przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Przeznaczone są do tłoczenia większości cieczy o właściwościach samosmarujących i o różnej lepkości, znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu.
Zalety pomp zębatych:
praca w dwóch kierunkach, delikatny proces pompowania, bardzo dobra zdolność ssania, łatwa obsługa.

Maksymalna wydajność: 350 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 200 msłw
Temperatura pracy: -40...3000C
 


Pompy krzywkowe


Pompy krzywkowe zostały zaprojektowane głównie dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego.
Podstawowe zalety pomp krzywkowych:
delikatny proces pompowania, jednostajny przepływ, możliwość pracy w dwóch kierunkach, tłoczenie bardzo gęstych cieczy.
Przykłady tłoczonego medium:
Dżemy, czekolada, jogurty, śmietana, soki, koncentraty, oleje, kremy, mydła, farby.

Maksymalna wydajność: 115 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 200 msłw
Temperatura pracy: -15...+120
0C

 
Pompy dozujące

Pompy dozujące stosowane są wszędzie tam, gdzie bardzo ważne jest podanie określonej ilości cieczy. Dozowanie można ustawić na określony czas lub w sposób ciągły.
Zakres zastosowań:
od ręcznego pojedynczego strumienia do sterowanych elektronicznie kompletnych instalacji produkcyjnych.

Maksymalna wydajność: 40 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 250 msłw
Maksymalna temperatura pracy: 1000C
 
Pompy membranowe


Prosta konstrukcja, a także duża różnorodność stosowanych materiałów do produkcji pomp sprawia, że są one doskonałe do tłoczenia prawie każdej cieczy.
Zalety pomp membranowych:
prosta obsługa, niskie koszty eksploatacji, możliwość pracy na sucho, regulowany przepływ, zdolność samozasysania, możliwość instalacji w każdej pozycji, tłoczenie cieczy zanieczyszczonych oraz o dużej lepkości.

Maksymalna wydajność: 60 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 80 msłw
Temperatura pracy: -10...+
1000C
 
Pompy higieniczne

Pompy odśrodkowe higieniczne stosowane są w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym do tłoczenia cieczy o lepkości maksymalnie 300 cP. Higieniczne pompy odśrodkowe dostępne są w wersji standardowej i samozasysającej z różnymi typami przyłączy.
Zalety pomp higienicznych:
łatwe czyszczenie bez konieczności demontażu z instalacji,
wysoka wydajność, niski poziom hałasu.

Maksymalna wydajność: 425 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 200 msłw
Temperatura pracy: -10...+140
0C
 
Pompy beczkowe

Pompy do beczek, pojemników i kontenerów stosowane są we wszystkich gałęziach przemysłu. Zasilanie: elektryczne lub pneumatyczne.
Zastosowanie:
kwasy, zasady, rozpuszczalniki, paliwa, kąpiele galwaniczne, farby, kleje, alkohole, soki, syropy, szampony oraz wiele innych.
Materiały używane do produkcji pomp:
PP, PVC, PVDF, PTFE, AISI, Aluminium.

Maksymalna wydajność: 243 l/min
Maksymalna wysokość tłoczenia: 100 msłw
Maksymalna temperatura pracy: 800C
 

Pompy do wody

Pompy wirowe z wlotem osiowym przeznaczone są do tłoczenia rzadkich, czystych lub lekko zanieczyszczonych, nieagresywnych cieczy bez cząstek stałych i długowłóknistych.
Duży zakres wydajności i mocy silników, wysoka sprawność i niskie koszty eksploatacji to podstawowe zalety pomp wirowych.

Maksymalna wydajność: 800 m3/h
Maksymalna wysokość tłoczenia: 110 msłw
Temperatura pracy: -20...1200C